Elektronické knihy

Postup pro úspěšné půjčení elektronické knihy:

Pro půjčení e-knihy musíte splňovat tyto podmínky:

1.   Být registrovaným čtenářem knihovny.
2.   Mít v knihovně uvedenou platnou e-mailovou adresu.
3.   Mít zaregistrovaný účet u společnosti Palmknihy s e-mailovou adresou, která je shodná s adresou uvedenou v knihovně. 
4.   Vlastnit zařízení s operačním systémem Android, tj. čtečku, mobilní telefon, tablet, nebo zařízení se systémem iOS, tj. iPhone, iPad a možnost připojit se k Internetu.
5.   Pro vlastní vypůjčení knihy použít katalog Carmen a přihlásit se.

Postup pro zapůjčení e-knihy


1) Pokud nejste registrovaným čtenářem Městské knihovny v Litovli, přijďte se zaregistrovat. V případě, že již registrovaný jste, ověřte si, zda máte v knihovně zadanou e-mailovou adresu.

2) Dále je potřeba se zaregistrovat u společnosti Palmknihy.cz.
Do kolonky "E-mail" uveďte stejný e-mail, který máte uvedený v knihovně.

3) Vraťte se do katalogu knihovny Carmen a přihlaste se. Pro přehled elektronických knih dostupných v knihovně zvolte v jednoduchém vyhledávání klíčové slovo elektronické knihy. V menu „Řezy“ vpravo naleznete E-knihy, po kliknutí se otevře jejich seznam. U knih je tlačítko Půjčit E-knihu.

Výběr elektronické knihy můžete rovněž provést z vodorovného menu na horní liště pod tlačítkem E-knihy.

Jinou možností vyhledávání je výběr konkrétního titulu. U knih, které mají také elektronickou podobu, najdete tlačítko Půjčit E-knihu.

4) Po kliknutí na toto tlačítko se objeví instrukce, jak postupovat k výpůjčce. V posledním bodě naleznete odkaz, z nějž si do svého zařízení stáhnete před první realizovanou elektronickou výpůjčkou aplikaci PalmKnihy.cz.

5) Po těchto krocích si již můžete v katalogu Carmen vyžádat e-knihu.

Za takto stažené elektronické knihy registrovaný uživatel Městské knihovny v Litovli neplatí – služba je ZDARMA. Na 31 dní si můžete stáhnout maximálně 4 e-výpůjčky. Po uplynutí 31 dní se kniha sama ve vašem zařízení deaktivuje.