Čtení pomáhá Ptejte se knihovny Safer internet Noc s Andersenem Jsme členem SKIP Oficiální Facebook stránky
Přihlášení Cookies
více aktualit
Adresa:

Městská knihovna
nám. Svobody 675
784 01 Litovel

Telefon:

585 342 450

E-mail:

knihovna@knih-litovel.cz

Gulášobraní

Gulášobraní
Anotace:Svatováclavské Gulášobraní a Javoříčko zvou na charitativní guláš, který se koná v přírodním areálu Javoříčko.
Místo konání:Javoříčko
Datum konání:28.9.2022 od 9:00 hodin
Tematická kategorie:Hudba; Gastronomie - gastronomická akce

Podrobný popis:

Zisk pomůže malé Kačence a Kájovi

Tisková zpráva:

Olomouc – 22. září 2022

Šest týmů se ve středu 28. září utká v přírodním areálu Nové Javoříčko o přízeň milovníků guláše. Vůně této svatováclavské speciality přiláká návštěvníky z širokého okolí a pohostí je bohatou degustací. O skvělou atmosféru se postará také koncert olomoucké kapely Fantajm, dražba, hodnotná tombola a skákací hrad pro děti. Veškerý výtěžek z festivalu půjde díky Nadaci Malý Noe na pomoc handicapovaným dětem v nouzi – Kačence a Kájovi.

Javoříčko. Místo s pohnutou historií, nedaleko překrásných Javoříčských jeskyní, zažije už ve středu 28. září od 9 hodin svátek všech milovníků guláše. Vídeňský, maďarský, paprikový, bramborový… Výběr a vůně linoucí se z kotlíků budou rozmanité!

Který ze šesti týmů projeví nejvíce kulinářského umu a jejich guláš se stane majstrštykem festivalu? O tom rozhodne pětičlenná porota, která rozdělí body ve čtyřech kategoriích: chuť – barva – styl servírování a umělecký dojem týmu.

Od 10 do 14 hodin rozezní areál koncert kapely Fantajm, která přiveze poprock z úrodné Hané. A pro všechny, kdo milují překvapení a chtějí podpořit charitativní cíl akce, je připravena dražba a tombola. Každý, kdo si koupí los, pomůže dětem a vyhraje! Dražba pak proběhne během dne a jednou z cen je i trampolína v hodnotě 30.000 korun se symbolickou vyvolávací cenou.

„Celkový výtěžek z akce půjde na pomoc sedmileté Kačence, která potřebuje chodítko v hodnotě 58 tisíc korun. Narodila se předčasně, prodělala mimo jiné dětskou mozkovou obrnu a nemůže chodit. Část peněž už jsme vybrali, ale většina stále chybí a pojišťovna pomůcku nehradí. Pokud se povede peníze vybrat, pozná Kačenka svět ze zcela jiné perspektivy. A získáme-li větší obnos, podpoříme také dvanáctiletého Káju, který opět po mozkové obrně potřebuje rehabilitace nehrazené pojišťovnou,“ říká Jarek Strejček, předseda správní rady Nadace Malý Noe, která navíc sestavila pro festival vlastní gulášový tým.

Programem nás provede oblíbený moderátor a programový ředitel Rádia Haná Marek Berger. „Čeká nás skvělá atmosféra, hudba a guláš, co zahřeje a pomůžeme, bez ohledu na počasí. Tak přijďte za námi se bavit,“ zve Marek.

Program

9:00zahájení, vzplanou ohně pod kotlíky a začíná vaření.

10:00–14:00 – koncert a zábava s kapelou Fantajm.

Cca 11:30 – začíná prodej gulášů, na které vzápětí naváže jejich vyhodnocení.  
Lístky do tomboly lze zakoupit v průběhu celého dne.

Pozvěte přátele, blízké či obchodní partnery, s nimiž se chcete potkat, ale není příležitost. Je to ideální čas i místo. Budete mít výborně navařeno, k tomu skvělou hudbu a zábavu, navíc za symbolickou cenu a pro dobrou věc. Pro děti je připraven skákací hrad a hřiště, pro všechny jedinečný areál se zahradou, nedaleké Javoříčské jeskyně i stálá expozice v muzeu,“ zve organizátorka a srdce festivalu Denisa Švecová.

„Připravenou máme také mokrou variantu, ale věříme, že nás počasí podpoří a užijeme si skvělou atmosféru,“ dodává s optimismem Martin Vyhlídal za Javoříčko.

Akce probíhá za podpory spolku Nové Javoříčko, Rádia Haná a olomouckého business klubu My Networking Club, jehož členové se podílí na programu a chybět nebudou ani u kotlíků!

Událost na Facebooku: https://fb.me/e/2sGZGeciD

 

O Javoříčku a multifunkčním přírodním areálu

V roce 2010 vznikl díky nadšení místních obyvatel spolek Nové Javoříčko, který odvážně inicioval záchranu původní školy v Javoříčku, jež patří mezi významné památky. Z nadšení potomků těch, kdo zažili na konci 2. světové války vypálení osady, vzniklo také atraktivní turistické zázemí s multifunkčním přírodním areálem, který zahrnuje stálou expozici v budově školy, bistro s venkovním posezením, okrasnou zahradu s jezírkem a dětské hřiště s atypickými prvky. V areálu bylo zbudováno také pódium a parket, ideální pro konání řady akcí, např. Krápníkohraní, Javoříčkovění, hudební večery a samozřejmě pietní setkání. Práce organizace je zcela dobrovolnická.

 

O Nadaci Malý Noe
Nadace Malý Noe už patnáct let aktivně pomáhá dětem, které žijí bez náležité péče biologických rodičů, jsou týrané nebo jinak ohrožované. Své výročí nadace letos v září oslavila výsadbou již šestého sadu, který nese jméno Park Lásky a Přátelství. Vysadila tak celkově 378. strom, a to na Nových Sadech U Kapličky. Nadace pomáhá systémem 100 procent a tedy garantuje, že veškeré prostředky od dárců jdou přímo na pomoc dětem. Dále pořádá benefiční koncerty ve spolupráci s významnými umělci ČR, dětské dny, soutěže v kreslení pro dětské domovy a Klokánky a prodej vánočních hvězd, svíček, kávy ad.

Kontakt pro média:

Mgr. Martina Burýšková
e-mail:
martina.burysek@gmail.com
telefon: +420 702 474 306


Příloha

 
předchozí další
Čtenářská pohoda
Budova knihovny
Křest knihy Milana Kreuzziegera
Radost
Dramaturg ČT Bedřich Ludvík a Pohádky pro otce a matky
Děti na besedě
Malování s Adolfem Dudkem
Křest knihy Tož bať Petra Lindušky
Mázhaus
Pasování prvňáčků na čtenáře s ilustrátorem Adolfem Dudkem
Noc s Andersenem 2013
Pasování prvňáčků na čtenáře
Pohled z přístavby výtahu v knihovně
Portál v 2. NP
Setkání regionálních autorů:  Ivana Teshomeová
Scénické čtení 2012
Setkání s Jarmilou Cholinskou
Seznam právovárečných domů
Týden čtení
Výtah s novým schodištěm
Oddělení pro děti
Výtah v knihovně
Knihovna v létě
Pasování prvňáčků
Křest Hanácké konverzace
Kapřík Metlík 2014
Pasování prvňáčků na čtenáře
mesto klub mikroregion muzeum
 
Knihovna Litovel
load