Čtení pomáhá Ptejte se knihovny Safer internet Noc s Andersenem Jsme členem SKIP Oficiální Facebook stránky
Přihlášení Cookies
více aktualit
Adresa:

Městská knihovna
nám. Svobody 675
784 01 Litovel

Telefon:

585 342 450

E-mail:

knihovna@knih-litovel.cz

Události

Změna půjčovní doby Pan profesor Martin Hilský u nás v knihovně Krásné Velikonoce Březen - Měsíc čtenářů PF 2023 Půjčovní doba v prosinci Beseda s panem profesorem Martinem Hilským odložena V ČERVENCI BUDE ZAVŘENO DĚTSKÉ ODDĚLENÍ Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka 2022 Březen - Měsíc čtenářů Nový pult v oddělení pro dospělé čtenáře PF 2022 Půjčovní doba v prosinci Křest knihy Petra Lindušky Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka 2021 Biblioschránka v naší knihovně Od pondělí 12.4. je knihovna opět otevřená Od 8.2. vydáváme knihy na objednávku Knihovna je uzavřena PF 2021 Od pátku 18.12. jsme opět v režimu výdeje knih na OBJEDNÁVKU KNIHOVNA JE OTEVŘENA Knihovna je UZAVŘENA Úprava provozní doby Nezapomeňte si roušky Knihovna je zprovozněna od 28. dubna! Místní knihovny se otevírají v týdnu od 4.5. ! Důležité upozornění !! Rok 2019 v číslech Katalog Carmen opět v provozu Vánoční přání Půjčovní doba v prosinci Upozornění na uzavření knihovny 100 let knihovního zákona Půjčovní doba o prázdninách Už jsem čtenář - Knižka pro prvňáčka Můj africký příběh Zahájení turistické sezóny 2019 Čtenář roku Rok 2018 v číslech UPOZORNĚNÍ Příjemné svátky a šťastný rok 2019 Půjčovní doba v prosinci Cestovatelské kreslení s Adolfem Dudkem Týden knihoven Výročí vzniku Československa Knížka pro prvňáčka 2018, 2. díl Pasování do řádu Čtenářů Spisovatelka Petra Braunová navštívila litovelskou knihovnu Zahájení turistické sezóny 2018 NOVINKA - Vyžádání rezervace Cestopisná přednáška o Bolívii Půjčovní doba v prosinci Týden knihoven Knihovna opět plně v provozu Pokračujeme v opravách vlhkých omítek Půjčovní doba o prázdninách Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka II Wikipedisté v litovelské knihovně Pasování prvňáčků na čtenáře Dobroděj na kole Zahájení turistické sezóny 2017 PF 2017 Půjčovní doba knihovny v prosinci Beseda s Ivonou Březinovou Týden knihoven Oddělení pro děti je opět v provozu Změna půjčovní doby o prázdninách Pasování prvňáčků 2016 podruhé Pasování prvňáčků na čtenáře Autorské čtení Markéty Harasimové Cestopisná beseda o střední Americe PF 2016 Půjčovní doba knihovny v závěru roku Kniha Litovel-Hanácké Benátky byla pokřtěna Týden knihoven 2015 Beseda o Íránu Novinky v knihovně Pasování prvňáčků na čtenáře Pasování čtenářů 2015 Půjčovní doba o prázdninách Novinka v knihovně: e-Výpůjčky Knihovnu navštívili kolegové z EU Noc s Andersenem Komiksový workshop v knihovně Křest knihy Petra Lindušky Novinka v knihovně-zvukové knihy PF 2015 Setkání se spisovatelem Janem Opatřilem Týden knihoven - přednáška o Keni Pasování prvňáčků podruhé Renesanční budova knihovny jako turistický cíl Prohlídka interiéru knihovny Pasování prvňáčků na čtenáře Autorské čtení Autorské čtení s Janem Opatřilem PF 2014 Změny půjčovní doby v prosinci Týden knihoven Změna poštovného Vítejte na novém webu Pasování prvňáčků na čtenáře Smartkatalog - katalog pro mobilní zařízení

Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka 2022

Pasování na čtenáře (27)

V knihovně proběhlo po dvanácté pasování prvňáčků na čtenáře

Pasování se letos zúčastnilo 52 dětí ze ZŠ Vítězná a 33 ze ZŠ Jungmannova.

Ve čtvrtek 16. června byly pasovány děti ze ZŠ Jungmannova a jedna třída ze ZŠ Vítězná. Pasování se ujala něžná knihovíla Amálka, která přicválala z daleké pohádkové země na svém okřídleném oři. Děti musely ukázat, co se ve školním roce všechno naučily. Nejenže projevily bravurní znalost písmen a textu, předvedly své matematické znalosti, ale jako třešničku na dortu rovněž přidaly několik, již roky osvědčených evergreenů, jako „Tři malé citrónky“ nebo „Červený šátečku kolem se toč“. A tak se z knihovny ozýval nejen smích, ale i zpěv. Knihovíla Amálka dětem rozdala malé dárečky a popřála jim nejen krásné prázdniny, ale ať je životem provází mnoho krásných a zajímavých knih.

V pátek 17. června proběhlo pasování dalších dvou tříd ze ZŠ Vítězná. Tentokrát se pasování ujal „strašlivý“ pirát Lindovous, jenž připlul na svém korábu, který se děti marně snažily zahlédnout ze vrat naší knihovny. Lindovous děti řádně prověřil, zda už umí číst a zaslouží si tedy být pasováni na čtenáře. Rovněž udělal nábor plavčíků svého korábu na další dobrodružnou plavbu. Děti byly napasovány Lindovousovou zakřivenou šavlí, která se ostře jen tváří, sám pirát ji používá už jen jako ukazovátko k mapám.

Naši noví mladí čtenáři dostali na památku slavnostního dne drobné dárky, které věnovalo Město Litovel, placku s názvem „Už jsem čtenář“, knížku od spisovatelky Kláry Smolíkové s názvem „Dubánek a tajný vzkaz“, která byla připravena pro projekt Svazu knihovníků a informačních pracovníků – „Už jsem čtenář-Knížka pro prvňáčka“(v knihkupectví se nedá koupit). Ale největší odměnou byla samozřejmě průkazka do knihovny.


Vytvořeno 22.6.2022 8:22:05 | přečteno 214x | olga.sieglova
 
předchozí další
Čtenářská pohoda
Budova knihovny
Křest knihy Milana Kreuzziegera
Radost
Dramaturg ČT Bedřich Ludvík a Pohádky pro otce a matky
Děti na besedě
Malování s Adolfem Dudkem
Křest knihy Tož bať Petra Lindušky
Mázhaus
Pasování prvňáčků na čtenáře s ilustrátorem Adolfem Dudkem
Noc s Andersenem 2013
Pasování prvňáčků na čtenáře
Pohled z přístavby výtahu v knihovně
Portál v 2. NP
Setkání regionálních autorů:  Ivana Teshomeová
Scénické čtení 2012
Setkání s Jarmilou Cholinskou
Seznam právovárečných domů
Týden čtení
Výtah s novým schodištěm
Oddělení pro děti
Výtah v knihovně
Knihovna v létě
Pasování prvňáčků
Křest Hanácké konverzace
Kapřík Metlík 2014
Pasování prvňáčků na čtenáře
mesto klub mikroregion muzeum
 
Knihovna Litovel
load