Čtení pomáhá Ptejte se knihovny Safer internet Noc s Andersenem Jsme členem SKIP Oficiální Facebook stránky
Přihlášení Cookies
více aktualit
Adresa:

Městská knihovna
nám. Svobody 675
784 01 Litovel

Telefon:

585 342 450

E-mail:

knihovna@knih-litovel.cz

MOTANI: VELKÉ SAFARI & USMÍŘENÍ S AFRIKOU?

Motani
Anotace:Po přepadení se manželé Motani vracejí zpět na místo činu do Afriky, užijeme si procházku s gepardy, plavbu na kajaku mezi lachtany, velkou sloní koupel a další dobrodružství mezi domorodci a zvířaty v jedinečné fotograficko-filmové projekci Kateřiny.
Místo konání:Záložna - Velký sál
Datum konání:14.2.2022 od 18:00 hodin
Tematická kategorie:Jiný typ akce
Více informací na:www.mklitovel.cz
Pořadatel:Městský klub Litovel

Podrobný popis:

Jsme opět v Africe. Naše kroky jako první zamíří na místo, kde se nám před lety stalo něco opravdu hodně ošklivého. Kde nás lstivě a s nožem v ruce přepadli a okradli o naši drahou fototechniku a spoustu peněz. Ještě teď se při tom pomyšlení celí chvějeme. Jaká bude naše nová africká cesta? Podaří se něco vypátrat? Co tady všechno zažijeme? Zlého nebo dobrého? Podaří se nám usmířit s Afrikou, která nám tolik ublížila? To na začátku naší několikáté africké cesty ještě nevíme.

Necháváme Windhoek a jeho nebezpečnou chudinskou čtvrť Katururu za zády a vyrážíme dál do divočiny, kde našim hlavním cílem budou africká zvířata.

Budeme brouzdat africkou savanou a pozorovat hbité gepardy. Budou tak blízko, že ucítíme i jejich po běhu zrychlený dech. Poznáme, jaké to je, dívat se této nádherné flekaté dravé šelmě přímo do očí. V zátoce Walwis Bay podnikneme na kajaku velmi veselou plavbu. Okolo nás budou dovádět a cákat divocí lachtani i se svými mláďaty.

Vydáme se také do skalnaté oblasti Spitzkoppe, kde se v okolí nachází spousty drahokamů a polodrahokamů. Při večerním ohni obklopeni pouštním tichem budeme pozorovat Jižní kříž. Ochutnáme nejen dobře propečené čerstvé hovězí maso, ale také pravou africkou divočinu, tedy maso z antilopy, velkého kudu i divokého prasete. MASO Z ORYXE nám chutná nejvíc. Na pobřeží polechtají náš mlsný jazýček plody moře. A šnekům na česneku se hned tak něco nevyrovná.

Naši dalekou a náročnou cestu opepří pestrobarevné krámky a nevšední setkání s domorodci. Přesvědčíme se, že dobrodružství na nás čeká opravdu za každým rohem i stromem.

Oblast Watterberg s červenými skalisky nás překvapí svou bohatou vegetací i spoustou nejrůznějších zvířat. Dobrodružství v Africe začíná totiž už v kempu. Opice obchází popelnice a stany. Také prasata, veverky i hbité mangusty vyráží za potravou. A těsně kolem nás leze všelijaký pěkný i nepěkný hmyz. Velký pozor na krásné pestré brouky puchýřníky! Jejich jed umí zabít i člověka.

Obrovské safari nás pak čeká hlavně v národním parku Etosha, kde pobudeme několik dní. Zažijeme tady velkou sloní koupel, uvidíme plaché nosorožce, oryxe, antilopy, zebry i spousty dlouhokrkých žiraf. Jinak vyprahlá prašná krajina se u vodních napajedel promění ve skutečný zvířecí ráj. Vrcholem každého pořádného safari jsou samo sebou velké šelmy, jen je v seschlé trávě objevit.

V namibském městě Opuvo se setkáme s různými zajímavými kmeny. S červeným kmenem Himba, pestrobarevnými Demba, ale i s kmenem Herero, jehož ženy ještě stále nosí široké bohaté sukně a podivné turbany ve tvaru kravských rohů.

Odvážíme se na vlastní pěst navštívit další chudinské čtvrti a budeme doufat, že se nám mezi domorodci už snad nic špatného nestane. Jak cesta dopadne můžete zhlédnout v pondělí 14. února od 18 hodin ve Velkém sále Záložny.

Vstupenky zakoupíte v Turistickém informačním centru Litovel. 
 
předchozí další
Čtenářská pohoda
Budova knihovny
Křest knihy Milana Kreuzziegera
Radost
Dramaturg ČT Bedřich Ludvík a Pohádky pro otce a matky
Děti na besedě
Malování s Adolfem Dudkem
Křest knihy Tož bať Petra Lindušky
Mázhaus
Pasování prvňáčků na čtenáře s ilustrátorem Adolfem Dudkem
Noc s Andersenem 2013
Pasování prvňáčků na čtenáře
Pohled z přístavby výtahu v knihovně
Portál v 2. NP
Setkání regionálních autorů:  Ivana Teshomeová
Scénické čtení 2012
Setkání s Jarmilou Cholinskou
Seznam právovárečných domů
Týden čtení
Výtah s novým schodištěm
Oddělení pro děti
Výtah v knihovně
Knihovna v létě
Pasování prvňáčků
Křest Hanácké konverzace
Kapřík Metlík 2014
Pasování prvňáčků na čtenáře
mesto klub mikroregion muzeum
 
Knihovna Litovel
load